www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 16 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Про доступність транспорту та об’єктів транспортної інфраструктури для осіб з інвалідністю у Межівському районі
Версія для друку Написати листа
У Межівському районі всі об’єкти соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури (крім багатоповерхових житлових будинків та залізничних пішохідних переходів) мають безперешкодний доступ осіб з інвалідністю. Створені умови доступності шляхом облаштування будівель і споруд відповідним обладнанням (пандуси, поручні, кнопки виклику), тротуарів – спеціальними пониженими спусками та відповідними підйомами.

  Громадський контроль щодо відповідності житла, громадських і виробничих будинків, а також інших будівель, споруд, закладів та територій населених пунктів вимогам чинних будівельних норм та з урахуванням потреб осіб з інвалідністю у Межівському районі здійснюється комітетом забезпечення доступності інвалідів та інших мало мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, склад якого затверджений розпорядженням голови Межівської районної державної адміністрації від 10 березня 2017 року № 83/0/313-17. У разі звернення громадян з інвалідністю з питань доступності до вищезазначених об’єктів, відповідним комітетом будуть прийняті міри щодо реалізації відповідних заходів та виконанню робіт по забезпеченню безперешкодного доступу громадян відповідної категорії до таких об’єктів.


  РОЗДІЛ 1. Загальна характеристика ситуації на транспорті
  За всіма видами транспорту:
  автомобільний транспорт;
  залізничний транспорт;
  авіаційний транспорт;
  морський транспорт;
  річковий транспорт;
  електричний транспорт:
  трамваї;
  тролейбуси;
  метрополітен;
  фунікулер.
  У Межівському районі наявні автомобільний та залізничний транспорт. Авіаційний, морський, річковий, електричний транспорт: трамваї, тролейбуси, метрополітен, фунікулер – відсутні. Всі об’єкти соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури мають безперешкодний доступ осіб з інвалідністю.
  РОЗДІЛ 2. Правовий статус осіб з інвалідністю в транспортній сфері31 жовтня 2018 року проведено конкурс на визначення перевізника на маршрутах в межах Межівського району, визначено переможця та підписано 22 листопада 2018 року договір. Згідно договору перевезення пільгової категорії населення здійснюватиметься на умовах, визначених чинним законодавством.
  РОЗДІЛ 3. Адміністрування транспортної сфери в контексті її доступності для осіб з інвалідністю
  3.3. Суб’єкти у транспортній сфері
  3.3.1. Органи державної влади.Контроль доступності до транспорту та об’єктів транспортної інфраструктури на території населених пунктів району щодо відповідності вимогам чинних будівельних норм та з урахуванням потреб осіб з інвалідністю у Межівському районі здійснюється комітетом забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до обєктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, новий склад якого затверджений розпорядженням голови Межівської районної державної адміністрації від 10 березня 2017 року № 83/0/313-17, та Положенням даного комітету.
  3.3.2. Органи місцевого самоврядуванняЗорянська, Новопавлівська, Слов’янська сільські ради та Межівська селищна рада
  3.3.3. Підприємства, установи, організації та фізичні особи – підприємці (у тому числі, власники, виробники, надавачі транспортних послуг, неурядові організації, які представляють осіб з інвалідністю)
  За всіма видами транспорту:
  автомобільний транспорт;
  залізничний транспорт;
  авіаційний транспорт;
  морський транспорт;
  річковий транспорт;
  електричний транспорт:
  трамваї;
  тролейбуси;
  метрополітен;
  фунікулер.
  -
  РОЗДІЛ 4. Ситуація з доступністю осіб з інвалідністю до різних видів транспорту
  4.1. АвтомобільнийПри проведенні капітальних ремонтів доріг та тротуарів проводиться облаштування понижень в місцях перетину пішохідних шляхів/тротуарів з проїжджою частиною для комфортного пересування осіб з інвалідністю.
  У районі відсутні транспортні засоби, що використовуються для перевезення інвалідів.
  Наявні облаштовані розмітками та похилими спусками біля узбіччя наземні пішохідні переходів. Необхідності оснащення пішохідних переходів спеціальними звуковими світлофорами немає.
  Р-83/0/313-17 від 10 березня 2017 року «Про затвердження нового складу комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур при райдержадміністрації» створено комітет доступності, який керується у своїй роботі Положенням.
  Не вирішеним питанням є необхідність проведення ремонту залізнодорожних пішохідних переходів ст. Межова Донецької залізниці.
  Також проблемним питанням для доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів є не пристосованість залізничних станцій до посадки/висадки пасажирів з інвалідністю.
  4.2. Міський електротранспорт
  4.3. Залізничний
  4.4. Морський
  4.5. Річковий
  4.6. Авіаційний
  РОЗДІЛ 5. Перспективи розвитку сфери доступності транспорту та об’єктів транспортної інфраструктури для осіб з інвалідністюНадано пропозиції сільським та селищній радам:
  щодо постійного моніторингу стану об’єктів транспортної інфраструктури,
  планування місцевих бюджетів з урахуванням коштів на проведення необхідних заходів по забезпеченню доступності;
  розроблення та затвердження місцевих, а також районних програм, спрямованих на покращення доступності маломобільних груп населення до громадських об’єктів.

  Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор