www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 18 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
На Дніпропетровщині створили три патронатні родини
Версія для друку Написати листа
Патронатна родина ­– та, яка у будь-який момент готова прийняти дитину в скруті та виховувати її кілька місяців. Нині на Дніпропетровщині таких три, ще чотири – подали заявки. Проте цього замало, наголошують у службі у справах дітей облдержадміністрації. Та запрошують мешканців регіону стати патронатними вихователями.

    «До патронатної родини відправляють дітей, які опинилися в скруті. Наприклад тих, яких покинули у пологовому будинку, з якими жорстоко поводилися в родині, чиї батьки померли, безпритульних. Там хлопці та дівчата проводять до трьох місяців, доки вирішується подальша їхня доля, оформлюються документи. У виключних випадках термін можуть подовжити до 6 місяців. За турботу про дітей патронатні родини отримують зарплатню», – розповів начальник служби у справах дітей Дніпропетровської ОДА Віктор Візир.
    Патронатна родина має складатися з вихователя та його помічника. Для вихователя обов’язкова педагогічна, медична або психологічна освіта. Необхідний досвід роботи з дітьми. Потрібно бути здоровим, фінансово спроможним, не молодшим за 35 років та не старшим за пенсійний вік.
    «В Європі розвинена система патронатного виховання, тоді як для Дніпропетровщини ця практика доки нова. Нині в області три патронатні родини – у Дніпрі, Жовтих Водах та Першотравенську. Ще чотири сім’ї подали заявки. Запрошуємо мешканців області долучатися до такої важливої справи», – зазначив Віктор Візир.
    Аби створити патронатну родину, треба звернутися до служби у справах дітей або до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем проживання. Там нададуть детальну інформацію. Кандидати мають пройти навчання.
    Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор