Межівський район
www.megev-rn.dp.gov.ua


Протягом півроку у 12 школах Дніпропетровщини працюватимуть поліцейські. Їхня мета – вчасно виявляти домашнє насильство, попереджати дитячу злочинність та протистояти булінгу. Це пілотний проєкт, який в майбутньому планують розповсюдити на всю країну, повідомила заступниця голови облдержадміністрації Ірина Грицай.

  «Зараз поліція здебільшого реагує на правопорушення, які вже сталися. Мета пілотного проєкту – попереджати їх, – розповіла Ірина Грицай. – Вже розпочалися тренінги для 12 поліцейських. Далі вони стануть до роботи у школах Дніпропетровської області».
  Поліцейські працюватимуть у 12 школах, у кожній з яких навчаються понад 700 дітей. Там знаходитимуться повний робочий день – з 8:00 до 17:00.

  «Вони проводитимуть лекції про правила дорожнього руху та кібербезпеку. Слідкуватимуть за навчальним процесом та спілкуватимуться з учнями, вчителями, батьками. Виявлятимуть сексизм, працюватимуть з токсичними дорослими. Ставши друзями для дітей, допоможуть протистояти булінгу та домашньому насильству», – пояснила голова правління громадського руху «Gender Stream» Ольга Полякова.
  За словами Ольги Полякової, поліцейські допоможуть створити в школах безпечний простір.

  «Діти страждають від шахраїв, булінгу, сексуального і домашнього насильства. Якщо агресори, наприклад, батьки, то малечі ні до кого звернутися. Ми прагнемо бути поряд, стати для хлопців та дівчат друзями. Наша мета – зрозуміти і допомогти», – поділилася начальниця відділу ювенальної превенції у Дніпропетровській області Наталія Лазаренко.
  Проєкт втілюють Дніпропетровська ОДА, ГО «Gender Stream», ГУНП у Дніпропетровській області за підтримки програми ООН із відновлення та розбудови миру.