Межівський район
www.megev-rn.dp.gov.ua


Мужнім, сильним, відважним. У ДніпрОДА вручили нагороди військовим, лікарям, капеланам, волонтерам, представникам ветеранських організацій. Загалом до Дня захисника України відзначили 79 мешканців області. Героїв привітав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко.

  «Наші ветерани заслуговують великої шани та поваги. Нагороди вручаємо з нагоди їхнього свята, – зазначив очільник регіону Олександр Бондаренко. – А на постійній основі в області реалізуємо програму «З повагою до воїнів». Вирішуємо їхні реальні проблеми. Зокрема, забезпечуємо житлом, організовуємо безкоштовні медичні обстеження та оздоровлення, надаємо юридичну підтримку».
  Серед вручених нагород – медалі «Доброволець АТО», «За службу Україні», «За оборону рідної держави», «За гідність і патріотизм», ордени «Єдність і воля» та «Лицарський хрест добровольця». А також почесні відзнаки «За врятовані життя», «Службу державі» та «Знак народної пошани учаснику бойових дій».

  Відзначили Василя Стуженка, який отримав тяжкі поранення в боях під Іловайськом. Незважаючи на інвалідність, почав займатися спортом. І вже наступного року представлятиме нашу країну на світових змаганнях «Ігри нескорених». Нагорода знайшла і колишнього бійця медроти 93-бригади Олександр Вілков, який врятував життя 24-м побратимам.

  Ветеран АТО/ООС, колишній боєць батальйону «Айдар» Віталій Ченцов у мирному житті був шахтарем. Каже, ризикувати життям йому не звикати. На війні пройшов найгарячіші точки Донеччини і Луганщини. Починав військовий шлях із міста Щастя. Туди, зізнається, хотів би повернутися. Дуже багато спогадів пов’язано.

  «Обов’язок справжнього чоловіка захищати – територіальну цілісність своєї держави, родину, батьків. Тож прийдешнє свято для мене особливе», – сказав Віталій Ченцов.
  Олексій Шанько також служив у батальйоні «Айдар» – з 2014 по 2018 рік. До війни був підприємцем, тримав літнє кафе. Одного разу відвіз волонтерську допомогу і зрозумів, що потрібен на фронті. Пізніше до батька приєднався і син – воювали пліч-о-пліч.

  «В нас потужне бойове братство. Ми спілкуємося. Сьогодні радіємо за тих, хто отримав нагороду, – розповів АТОвець Олексій Шанько. – Я сьогодні, зокрема, отримав медаль «За службу Україні».
  Загалом відзначили 79 мешканців регіону. З них 9 отримали від голови Дніпропетровської ОДА Олександра Бондаренка цінні подарунки та вітальні грамоти.