Межівський район
www.megev-rn.dp.gov.ua


До уваги виборців Межівського району!

  Відповідно до постанови Верховної Ради України від 15 липня 2020 року № 795-ІХ чергові місцеві вибори України відбудуться 25 жовтня 2020 року.
  З 1 липня 2020 року вступила в силу постанова Центральної виборчої комісії від 18 травня 2020 року № 88 “Про порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України “Про Державний реєстр виборців” (зі змінами), якою надано можливість мотивованого звернення громадянина України, який має право голосу згідно зі статтею 70 Конституції України, щодо зміни виборчої адреси та визначення своєю новою виборчою адресою, адресу відмінну від місця реєстрації.
  Для зміни виборчої адреси на території Межівського району виборцю необхідно подати заяву до відділу ведення Державного реєстру виборців Межівської районної державної адміністрації у паперовій або електронній формі.
  Заява в паперовій формі може бути подана виборцем особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства. Для ідентифікації особи необхідно мати при собі паспорт громадянина України. Якщо виборець бажає отримати повідомлення про резутьтати розгляду заяви в електнонному вигляді, то до заяви додається адреса його електронної пошти.
  Заява в електронній формі надсилається виборцем за підписом, прирівняним до власноручного підпису згідно із Законом України “Про електронні довірчі послуги” (кваліфікований електронний підпис), з використанням мережі Інтернет на сайті Центральної виборчої комісії в розділі “Кабінет виборця”. Така заява повинна містити обов’язково адресу електронної пошти, на яку виборцю буде надіслано повідомлення про результати розгляду заяви.
  Заява (паперова або електронна) щодо зміни виборчої адреси виборця подається до відділу ведення Державного реєстру виборця у будь-який час, але не пізніше ніж на п’ятий день з дня початку виборчого процесу. Під час виборчого процесу чергових місцевих виборців кінцева дата подання 09 вересня 2020 року.
  Додатково звертаємо увагу, що нова виборча адреса має постійну дію та може бути змінена лише за повторним зверненням виборця. Відповідно до п.13 ст. 20 Закону України “Про Державний реєстр виборців” виборець має право повторно звернутися до органу ведення Реєстру із новою заявою про зміну виборчої адреси з підстав, передбачених частинами третьою і четвертою статті 8 цього Закону, не раніше ніж через один рік після дати внесення до Реєстру останньої зміни виборчої адреси такого виборця.
  Заява виборця розглядається органов ведення Реєстру не пізніше 15 днів від дня її отримання.
  Прийом громадян у відділі здійснюється з понеділка по п’ятницю, з 8.00 год. до 17.00 год. Обідня перерва: з 12.00 год. до 13.00 год. Телефон для довідок 60-3-75.