www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 19 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Рівень забруднення повітря на Дніпропетровщині перевірятиме високотехнологічна мобільна станція моніторингу
Версія для друку Написати листа
На Дніпропетровщині розпочала роботу перша в Україні референтна мобільна станція моніторингу повітря «Еол-1». Високоточне обладнання дозволяє визначати рівень забруднення за стандартами ЄС. Воно встановлене в мікроавтобусі, тож заміри можна проводити у будь-якій точці області. Про це розповів голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко.

  «Покращення екологічної ситуації на Дніпропетровщині – один із пріоритетів облдержадміністрації. Підприємства регіону модернізують обладнання аби зменшити шкідливі викиди в повітря - це закріплено в обласній екологічній програмі. Як компанії виконують свої зобов’язання, допомагає визначити система моніторингу. Маємо майже 60 стаціонарних постів. Та три – «лабораторії на колесах». Роботу однієї з них запускаємо сьогодні. Це нова мобільна станція, аналогів якої в Україні немає», – зазначив Олександр Бондаренко.
  Головна особливість станції «Еол-1» – високоточне обладнання. Воно вимірює параметри забруднення повітря за еталонними методами, які відповідають стандартам ЄС.

  В автоматичному режимі установка визначає вміст у повітрі оксидів вуглецю та азоту, діоксиду сірки, озону, пилу, бензолу, фенолу, формальдегіду та інших речовин. А ще вимірює рівень гамма-випромінювання, деякі метеорологічні параметри – температуру, швидкість та напрям вітру, атмосферний тиск, сонячну радіацію.

  «Півроку фахівці Центру екологічного моніторингу проходили навчання роботі з обладнанням, проводити тестові вимірювання. Тепер нарешті можемо розпочати повноцінну роботу з цією станцією. Отримані дані дозволять значно покращити ефективність існуючої системи моніторингу. Отримаємо загальну картину стану повітря в регіоні», – розповів директор Центру екологічного моніторингу Андрій Сідєков.
  «Еол-1» може працювати в автономному режимі та від електромережі. Спеціальне програмне забезпечення дозволяє поєднати цю станцію моніторингу з іншими в єдину мережу.

  Референтну мобільну станцію придбали обласним коштом. Вартість – близько 14 млн грн.
  Версія для друку Написати листа


Про цей сайт | Запитання | Адміністратор