Межівський район
www.megev-rn.dp.gov.ua


Талановитий конструктор, авторитетний вчений, мудрий керівник. Людина – космос, відома в Україні та далеко за її межами. Все – завдяки безлічі успішно реалізованих міжнародних проєктів у ракетно-космічній галузі. Відтепер навіки серед історичних персоналій буде закарбоване ім’я генерального директора КБ «Південне» Олександра Дегтярева. Його серце перестало битися 24 листопада. В останню путь поважного діяча провели рідні, близькі, колеги, друзі, соратники. На похорон прийшли керівники області й міста. Попрощатися з Олександром Вікторовичем приїхав і Президент України Володимир Зеленський.

  «Пішов з життя видатний український конструктор, вчений. Я знав Олександра Дегтярева особисто, завжди ставився до цієї людини з великою повагою. Це велика втрата і для нашої ракетно-космічної галузі, і для всієї України та світу, – наголосив Володимир Зеленський. – Вважаю, Олександр Дегтярев був справжнім патріотом і тому достойний звання Героя України. Такі люди, їхні дії залишаються в історії держави. А справи продовжують учні й послідовники. Обов’язково надалі підтримуватимемо КБ «Південне» і розвиватимемо галузь».
  Олександр Дегтярев майже півсотні років свого життя віддав рідному КБ. Пройшов шлях від інженера до генерального конструктора, від начальника групи – до гендиректора легендарного КБ «Південне».

  Саме завдяки його волі, наполегливості й таланту Україна реалізувала разом із зарубіжними партнерами славнозвісні проєкти: «Морський старт», «Наземний старт», «Дніпро», «Антарес», «Вега». Свого часу Олександр Вікторович долучився й до створення бойових ракетних комплексів.

  «Сьогодні прощаємося і віддаємо шану людині, яка уособлює цілу епоху в історії вітчизняної ракетно-космічної галузі. Внесок Олександра Дегтярева у розвиток української економіки й науки важко переоцінити. Такі люди здатні втілювати у життя мрії про видатне. А ще – зазирнути у майбутнє і наблизити його до сучасності. Це велика втрата для всіх нас», – сказав голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.
  Значним був внесок Олександра Дегтярева у вітчизняну науку. Він – автор понад 50 винаходів та патентів у аерокосмічній галузі, близько 200 наукових публікацій.

  «Із Олександром Вікторовичем був знайомий понад 40 років. Навчалися в одному виші, а згодом разом опинилися у КБ. Його знали як системного і талановитого фахівця, організатора, вченого. Це була мужня людина, водночас – дуже чуйна. Наш керівник завжди дбайливо ставився до інших. Міг підтримати і в радості, і в горі будь-кого, – поділився головний інженер – перший заступник генерального директора КБ «Південне» Михайло Бондар. – Це був мудрий керівник, який розумів: без впровадження сучасних світових технологій у вітчизняну космічну галузь не зможемо заявити про себе на міжнародному ринку, де панує жорстка конкуренція. Та завдяки волі саме Олександра Вікторовича вже маємо серйозні успіхи в цьому».
  Олександр Дегтярев був нагороджений орденами «За заслуги» ІІ та ІІІ ступенів. Відзначений званнями «Почесний працівник космічної галузі України», «Заслужений машинобудівник України», «Заслужений діяч науки і техніки України» та державними преміями.