www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 19 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Другу Школу Супергероїв для дітей на довготривалому лікуванні відкрили у Дніпрі
Версія для друку Написати листа
У Дніпропетровському обласному клінічному лікувально-профілактичному об'єднанні «Фтизіатрія» відкрили Школу Супергероїв. Тут навчатимуться діти, які проходять довготривале лікування. Такий освітній простір вже другий у Дніпрі та сьомий – в Україні. Про це повідомив голова облдержадміністрації Олександр Бондаренко.

  «Освіта дітей, які перебувають на довготривалому лікуванні, це дійсно проблема національного масштабу. Закривати на неї очі і уникати розмов про таку, нібито незручну, тему в ХХІ столітті було б просто неприпустимо, – підкреслює голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко. – Очевидно, що держава зобов’язана створювати умови для отримання шкільної освіти всіх дітей, незалежно від їх стану здоров’я. Саме тому ми у Дніпропетровській області разом з командою проєкту Школа Супергероїв відкриваємо спеціальні навчальні класи в обласних лікарнях, де діти перебувають понад один місяць».
  Освітній простір – це два класи 28 та 39 м2. Одна кімната – для школярів, інша – для дошкільнят. Там встановили парти, м’які меблі, інтерактивну та магнітну дошки, ноутбуки. Є книги та розвиваючі ігри – все, що необхідно для навчання дітей різного віку. На ремонт та обладнання класів Дніпропетровська ОДА витратила понад 1 млн грн.
  «Школа при лікарні – це про дітей та надію. Адже маленькі пацієнти фтизиатрій, гематологій, як ніхто потребують спілкування, зв’язку із зовнішнім світом. Маємо привчати їх, що у житті можуть трапитися різні випадки, але на шляху завжди зустрінеться багато людей, готових допомогти. Зокрема, лікарі й вчителі. Вони будуть слугувати ниткою між світом хворих дітей та реальністю, куди обов’язково треба буде повернутися. Створення Шкіл Супергероїв стала підтримувати держава – і перша леді, і Президент, і Уряд. А для мене особисто відкриття кожного класу – справжнє свято», – зазначає кураторка Школи Супергероїв, освітнього соціального проєкту Право на освіту, телеведуча каналу «1+1» Наталія Мосейчук.
  Одночасно Школу Супергероїв зможуть відвідувати до 30 дітей. По буднях після крапельниць і лікарняних процедур на маленьких пацієнтів чекатимуть вчителі. В середньому на день діти матимуть три-чотири уроки тривалістю 40 хвилин.

  «Ми лікуємо дітей з туберкульозом. Курс може тривати до року. Весь цей час хлопці та дівчата проводять в медзакладі. Школа тут просто необхідна їм, аби попри діагноз не відставати від програми, отримувати підтримку педагогів, знаходити друзів. А після одужання – легко влитися в звичний шкільний ритм», – наголошує генеральна директорка лікарні Наталія Гранкіна.
  13-річна учениця Школи Супергероїв Вікторія знаходиться у лікарні вже чотири місяці. Каже, на уроки до нового класу ходитиме охоче.

  «Відчуваю себе супергеройкою в таких умовах. Мрію стати кухарем і розумію, що треба наполегливо навчатися», – розповіла юна пацієнтка.
  Незабаром в області планують відкрити ще одну Школу Супергероїв – у Криворізькому протитуберкульозному диспансері.

  Довідка:
  Школа Супергероїв — перший в Україні освітній проєкт для дітей, які перебувають в лікарнях тривалий період. Засновниця Євгенія Смірнова, куратор Наталія Мосейчук. Це школа в медичному закладі, де діти можуть відвідувати уроки, надолужувати програму та складати іспити. Мета проєкту –забезпечити право на освіту дітей у лікарнях. Як результат – уникнути виходу з навчального процесу та соціального життя, низького рівня знань, буллінгу.

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор