Межівський район
www.megev-rn.dp.gov.ua


Запаморочення й слабкість, шум у вухах, тремтіння тіла та нудота. Це основні ознаки отруєння чадним газом. Витік речовини дуже небезпечний та може призвести до трагедії. Як правильно користуватися газовими приладами, аби не спричинити біду, нагадали в управлінні цивільного захисту Дніпропетровської облдержадміністрації.

    «В осінньо-зимовий період мешканці області частіше використовують у побуті різноманітні газові прилади. Але нехтування правилами експлуатації може спричинити витік чадного газу. Небезпека криється у тому, що він не має ані запаху, ані кольору. Отруєння відбувається швидко та непомітно. А якщо концентрація шкідливої речовини у приміщенні дуже велика, це може призвести навіть до летального наслідку. Тож вкотре закликаємо жителів бути уважними та обережними», – сказали в управлінні цивільного захисту Дніпропетровської ОДА.
    Під час використання газових колонок, котлів чи обігрівачів варто тримати кватирку відкритою та регулярно провітрювати кімнати. Слід також перевіряти тягу у димоході та вчасно чистити вентиляційні канали.

    Не можна втручатися у роботу газового устаткування, користуватися несправними приладами та намагатися самостійно їх відремонтувати.