Межівський район
www.megev-rn.dp.gov.ua


Захисна маска, дезінфекція, соціальна дистанція у метр – три «кити», які стануть запорукою безпечних виборів під час пандемії. Дотримуватися простих правил мають усі: і члени комісії, і спостерігачі, і ті, хто прийде голосувати. Про тонкощі в організації роботи дільниць 25 жовтня розповіли в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА.

  «Уряд визначив заходи безпеки під час проведення виборів з огляду на постанову №641, що регулює правила перебування у громадських місцях. Засоби захисту повинні мати усі члени виборчої комісії, спостерігачі, поліцейські. Роботу дільниць організують із урахуванням карантину. Протиепідемічних правил обов’язково повинні дотримуватися і самі виборці», – зазначили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА.
  Виборцям слід взяти з собою на голосування, окрім документа, захисну маску чи респіратор, ручку. Дітей краще залишити вдома.

  На вході до приміщення дільниці – скористатися дезінфектором, вдягти маску на ніс та рот. А ще там перевірять температуру та спитають про самопочуття.

  Всередині – обов’язково дотримуватися соціальної дистанції з іншими людьми: не менше 1 метра. «Підказкою» буде спеціальна розмітка. При оформленні бюлетеня для голосування члени виборчої комісії можуть попросити тимчасово зняти маску для підтвердження особи.

  Потоки виборців на вхід та вихід будуть розділені. Люди з підвищеною температурою або ознаками хвороби рухатимуться окремим маршрутом. Для них облаштують спеціальну кабінку.

  Меблі, дверні ручки, урни для голосування мають кожні 2 години обробляти дезінфектором. У приміщенні – забезпечувати вологе прибирання: не рідше одного разу на 4 години.