www.megev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 23 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Межівський район >> Новини
Місцеві вибори стартували!
Версія для друку Написати листа
Місцеві вибори стартували!

  Верховна Рада України постановою від 15 липня 2020 року № 795-IX “Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році” призначила чергові місцеві вибори на неділю, 25 жовтня 2020 року. Центральна виборча комісія (далі — ЦВК) своєю постановою від 30 серпня 2020 року № 208 оголосила 5 вересня 2020 року початок виборчого процесу місцевих виборів, призначених на 25 жовтня 2020 року.
  Відповідно до Календарного плану основних організаційних заходів з підготовки та проведення місцевих виборів затвердженого постановою ЦВК від 08 серпня 2020 року № 163 (зі змінами відповідно до постанови ЦВК від 30 серпня 2020 року № 212) відділ ведення Державного реєстру виборців Межівської райдержадміністрації надав новоствореним Новопавлівській та Слов’янській сільським територіальним виборчим комісіям відомості про кількість виборців, які мають право голосу на даних місцевих виборах, для утворення багатомандатних виборчих округів з виборів депутатів сільських рад.
  Вперше на місцевих виборах право проголосувати мають громадяни України, які не зареєстровані в межах відповідної територіальної громади чи району, але проживають на даній території.
  1 липня 2020 року вступила в силу постанова Центральної виборчої комісії від 18 травня 2020 року № 88, якою надано можливість мотивованого звернення громадянина України, який має право голосу згідно зі статтею 70 Конституції України, щодо зміни виборчої адреси та визначення своєю новою виборчою адресою, адресу відмінну від місця реєстрації.
  Для зміни виборчої адреси на території Межівського району виборцю необхідно подати заяву до відділу ведення Державного реєстру виборців Межівської районної державної адміністрації у паперовій або електронній формі.
  Заява в паперовій формі може бути подана виборцем особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства. Для ідентифікації особи необхідно мати при собі паспорт громадянина України. Якщо виборець бажає отримати повідомлення про результати розгляду заяви в електронному вигляді, то до заяви додається адреса його електронної пошти.
  Заява в електронній формі надсилається виборцем за підписом, прирівняним до власноручного підпису згідно із Законом України “Про електронні довірчі послуги” (кваліфікований електронний підпис), з використанням мережі Інтернет на сайті Центральної виборчої комісії в розділі “Кабінет виборця”. Така заява повинна містити обов’язково адресу електронної пошти, на яку виборцю буде надіслано повідомлення про результати розгляду заяви.
  Заява (паперова або електронна) щодо зміни виборчої адреси виборця подається до відділу ведення Державного реєстру виборця у будь-який час, але не пізніше ніж на п’ятий день з дня початку виборчого процесу. Під час виборчого процесу чергових місцевих виборів кінцева дата подання 10 вересня 2020 року.
  Додатково звертаємо увагу, що нова виборча адреса має постійну дію та може бути змінена лише за повторним зверненням виборця. Відповідно до п.13 ст. 20 Закону України “Про Державний реєстр виборців” виборець має право повторно звернутися до органу ведення Реєстру із новою заявою про зміну виборчої адреси з підстав, передбачених частинами третьою і четвертою статті 8 цього Закону, не раніше ніж через один рік після дати внесення до Реєстру останньої зміни виборчої адреси такого виборця.
  Заява виборця розглядається органом ведення Реєстру не пізніше 15 днів від дня її отримання.
  Протягом усього виборчого процесу база даних Державного реєстру виборців за відомостями усіх суб’єктів подання буде оновлюватися тричі.
  Відповідно до Календарного плану з 13 жовтня 2020 року на кожній виборчій дільниці, що приймає участь у виборах, будуть знаходитись попередні списки виборців для ознайомлення виборців. До 15 жовтня 2020 року включно кожен виборець отримає іменне запрошення, в якому Вас повідомлять про включення до попереднього списку виборців на виборчій дільниці, адресу дільничної виборчої комісії, її номер телефону і розпорядок роботи, а також місце голосування. Для виборців, які постійно нездатні самостійно пересуватись і напроти яких у списках виборців стоїть позначка “НСП” в іменному запрошенні буде вказана дана інформація.
  Виборець, який тимчасово нездатний самостійно пересуватися, за бажанням має звернутися поштою чи через іншу уповноважену особу до дільничної виборчої комісії з власноручно написаною заявою з прохання забезпечити йому голосування за місцем перебування. До даної заяви обов’язково надається довідка медичної установи про стан здоров’я особи та останній термін подачі заяви є 23 жовтня 2020 року. Дільнична виборча комісія на своєму засіданні приймає рішення у задоволенні заяви чи її відмові. У разі бажання виборця з відміткою “НСП” у списках виборців голосувати у приміщенні виборчої дільниці, необхідно власноруч написану заяву передати поштою або особисто до дільничної виборчої комісії не пізніше 12 години 24 жовтня 2020 року.
  Якщо щось змінилося у Ваших персональних даних (зміна прізвища по шлюбу, перереєстрація виборчої адреси тощо) до 13 жовтня 2020 року, то дані зміни будуть внесені відділом ведення Державного реєстру самостійно за відомостями додаткового поновлення бази даних Реєстру виборців. Якщо ж зміни відбулися у період з 14 по 20 жовтня включно, для їх внесення в уточнений список виборців необхідно особисто звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців з паспортом громадянина України та документами, що засвідчують відповідні зміни (свідоцтво про шлюб тощо).
  Якщо Ви не отримали запрошення або в ньому містяться помилки у Ваших персональних даних, необхідно звернутись до дільничної виборчої комісії або у відділ ведення Державного реєстру виборців Межівської районної державної адміністрації для написання заяви щодо уточнення своїх персональних даних в базі даних Державного реєстру виборців. При собі необхідно мати паспорт громадянина України та документами, що засвідчують відповідні змін.
  Остання дата приймання заяв на зміну та уточнення персональних даних виборців дільничною виборчою комісією та відділом ведення Державного реєстру виборців райдержадміністрації 20 жовтня 2020 року включно.
  22 жовтня 2020 року відділом ведення Державного реєстру виборців будуть надруковані та передані до дільничних виборчих комісій уточненні списки виборців, а вже 25 жовтня виборчі дільниці будуть чекати своїх виборців.
  Додатково нагадуємо, що Центральною виборчою комісією створено сервіс “Особистий кабінет виборця, що розміщений на порталі Державного реєстру виборців у мережі інтернет (www.drv.gov.ua). “Особистий кабінет виборця дає змогу, не виходячи з дому, перевірити своє включення до бази даних Державного реєстру виборців (далі – Реєстр), правильність занесення своїх персональних даних та даних своїх рідних, а також надає можливість подати до органу Державного реєстру виборців встановлений перелік запитів та заяв (подача заяв та запитів лише при наявності особистого електронного підпису). Звертаємо увагу на дотримання правил реєстрації, зокрема на те, що поля “Прізвище”, “Ім’я”, “По батькові” заповнюються виключно українською мовою, згідно з їх написанням в паспорті, з великої літери ( написання усього слова великими літерами заборонено) та без помилок. Після завершення заявки на електронну адресу, яку вказує виборець, надсилається всі персональні дані виборця, що містяться в Реєстрі або ж надається відповідь – “відсутній в Реєстрі”.
  Додатково наголошуємо, що результат перевірки - “відсутній в Реєстрі” може означати:
  - відсутність виборця в базі Реєстру,
  - виборець присутній у Реєстрі, але неправильно заповнив свої персональні дані у запиті,
  - виборець присутній у Реєстрі, але його персональні дані у запиті та у Реєстрі різняться (неправильна дата народження, написання прізвища, ім’я, по батькові та ін.)
  Паралельно з отриманням Вами результатів перевірки, відділу ведення Державного реєстру виборців отримує звіт автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи “Державний реєстр виборців” про наявність помилок у персональних даних виборця, що звернувся в особистий кабінет або його відсутність у Реєстрі.
  Відділ ведення Державного реєстру виборців у найкоротший термін намагається виправити виявлені помилки у базі Реєстру, тому прохання до виборців, які отримали звіт про відсутність їх у Державному реєстрі виборців, повторно перевірити інформацію через 2-3 дні або звернутися особисто до відділу ведення Державного реєстру виборців за своїм місцем реєстрації.
  Відділ ведення Державного реєстру виборців Межівської райдержадміністрації запрошує усіх бажаючих виборців району перевірити свої персональні дані, які містяться в Державному реєстрі виборців (при собі необхідно мати паспорт громадянина України).
  Графік роботи відділу ведення Державного реєстру виборців Межівської райдержадміністрації: з понеділка по п’ятницю з 8:00 год. до 17:00 год. Перерва з 12:00 до 13:00. Телефон відділу 60-3-75.


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор